Polska kraina Pisarzy!
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Stowarzyszenie młodych polskich pisarzy i poetów!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Polecane !

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
dann
Administratorzysko
Administratorzysko
dann


Female Liczba postów : 295
Age : 30
Skąd : się wziął Świat?
Ulub. rodzaj literatury : fantastyczny dramat :P
Registration date : 25/07/2008

Polecane ! Empty
PisanieTemat: Polecane !   Polecane ! I_icon_minitimeNie Wrz 14 2008, 22:50

Tutaj możemy reklamować swoje własne opowiadania.
Zasady są proste: podajesz adres bloga wraz z opisem opowiadania, krótkim podsumowaniem, gatunkiem i inne informacje. Ważne jest, by zachować indywidualność, mam na myśli to, żeby nie wykorzystywać czyiś pomysłów na własny użytek.

Pozwolę sobie pierwsza polecić moje opowiadanie:
SHIROI OKAMI
Gatunek: fantasy umiejscowione w naszym świecie.
Akcja opowiadania toczy się gdzieś w Europie, w lesie zamieszkałym m.in.przez wilki. Pewnego dnia główny bohater budzi się w swoim łóżku pod postacią białego wilka. Jest zmuszony uciekać przed ludźmi do lasu, położonego niedaleko jego miasta. Tymczasem w USA wybucha panika, gdy NASA przekazuje szokujące informacje. Czy te dwie historie są ze sobą połączone?
Powrót do góry Go down
http://lilly-h.blog4u.pl
Marien von Merryen
Kurka Wodna
Kurka Wodna
Marien von Merryen


Female Liczba postów : 386
Age : 29
Skąd : Zuzanna miała wiedzieć że zginie?
Ulub. rodzaj literatury : Przygodowa, dramaty, historyczna, kryminały
Registration date : 26/07/2008

Polecane ! Empty
PisanieTemat: Re: Polecane !   Polecane ! I_icon_minitimeNie Wrz 14 2008, 23:03

Nie wiem czy moje opowiadanie można zaliczyć do polecanych, ale Razz i tak muszę zrobić totalną korektę wszystkich pierwszych rozdziałów

Zuzanna von Jungingen, wierzchowiec Wielkiego mistrza UlrykaPolecane ! Zuzanna-von-jungingen

Gatunek: Historyczna, przygodowa (średniwiecze)
Powieść (jeśli mogę to tak nazwać Very Happy) toczy się na przyłomie XIV i XV wieku. Tytułowa bohaterka to biała klacz czystej krwi arabskiej o imieniu Zuzanna. W tle opowiadania (aż do śmierci pierwszego właściciela Zuzanny) toczy się akcja filmu Forda "krzyżacy". Zuzanna zostaje podarowana jednemu z komturów szczytnijskich. Traci pana w potyczce. Po długich oczekiwaniach zostaje rumakiem bojowym Wielkiego mistrza Ulryka von Jungingen. Jak dalej potoczą się losy tego konia?


// edit: dann.


Ostatnio zmieniony przez Marien von Merryen dnia Wto Wrz 30 2008, 17:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://laura-von-jungingen.blog4u.pl
Alex K.
Lodowy pingwin
Lodowy pingwin
Alex K.


Female Liczba postów : 113
Age : 35
Skąd : z moich, własnych czterech ścian
Ulub. rodzaj literatury : romans historyczny, horror
Registration date : 19/08/2008

Polecane ! Empty
PisanieTemat: Re: Polecane !   Polecane ! I_icon_minitimePon Wrz 15 2008, 04:02

Ech... No w sumie w dzisiejszych czasach reklama dźwignią handlu. Jak ktoś będzie chciał to zapraszam.

1. Story about
Gatunek: fan fick potterowski
O czym: Moja własna historia, aczkolwiek akcja dzieje się w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Jest rok 1955. Ostatni rok w szkole dla jednych jest wyczekiwanym momentem, dla innych serią niefortunnych i zaskakujących wydarzeń. Brandon Howard, krukon, należy właśnie do tej drugiej grupy. Gdyby nie niespodziewane spotkanie i konsekwencje jakie będzie musiał ponieść, zapewne nadal wyczekiwałby w spokoju końca szkoły...

2. A lot of
Gatunek: romans historyczny
O czym: Opowiadanie całkowicie należy do mnie.
Akcja dzieje się w XIX- wiecznej Anglii i Szkocji. Młoda Szkotka wyjeżdża wraz z bratem w poszukiwaniu męża do Londynu, do wuja, gdzie zaczyna się sezon. On pochodzi z wyższych sfer. Czystej krwi londyńczyk. Hrabia Kentu pozostawia po śmierci testament. Jeżeli jego najmłodszy syn się nie ożeni, część spadku przepadnie. Do pomocy młodszemu bratu naznacza awanturnika i łamacza kobiecych serc, który po śmierci żony prowadzi swawolny tryb życia...
Powrót do góry Go down
http://story-about.blog4u.pl
Amy
PISK-lak
PISK-lak
Amy


Female Liczba postów : 8
Age : 32
Registration date : 19/09/2008

Polecane ! Empty
PisanieTemat: Re: Polecane !   Polecane ! I_icon_minitimePią Wrz 19 2008, 18:27

Pozostaje mi tylko dołączyć się do polecanych Wink

1. Per aspera ad astra
Gatunek: opowiadanie
O czym: Historia opowiada o Angeli Bride, dziewczynie, która w dzieciństwie była molestowana przez ojca. Teraz, po kilku latach, prześladują ją wspomnienia. Pragnie się zemścić, w między czasie poznaje Michaela, który nie jest taki, na jakiego wygląda. Jaką rolę odgrywa ten mężczyzna? Czy Angela poradzi sobie z ojcem, który nie chce zapomnieć o swojej córce? ZAPRASZAM.

2. Kurtyna przyjaźni (współtworzone z Angel)
Gatunek: opowiadanie pisane z dwóch perspektyw
O czym: O dwóch dziewczynach, Vanessie i Jennifer, które poznają się w dość specyficznych okolicznościach.

Serdecznie zapraszam, myślę, że warto.
Powrót do góry Go down
Kareitar Crimson
Kurka Wodna
Kurka Wodna
Kareitar Crimson


Female Liczba postów : 398
Age : 34
Skąd : z nietoperzlandu
Ulub. rodzaj literatury : literatura rosyjska
Registration date : 01/08/2008

Polecane ! Empty
PisanieTemat: Re: Polecane !   Polecane ! I_icon_minitimePon Wrz 29 2008, 23:47

*z zaznaczeniem, że autoreklama i konspekt nigdy mi nie wychodzą*

-Crimson Perish-
Gatunek: fan fick potterowski
O czym: Akcja toczy się w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart, obecne wydarzenia odpowiadają treści 'Zakonu Feniksa'. Piszę alternatywną historię, która mogłaby się zdarzyć (tak jak wiele, wiele innych), gdyby tylko w oryginalnej powieści istniał pewien szczególny Ślizgon - James Evans.
Straszliwie nieprzyjemny i sarkastyczny z niego introwertyk, chociaż jest w stanie wiele poświęcić dla sprawy, czymkolwiek by ona nie była.

Całość w tej chwili liczy sobie trzy części (proszę się nie bać), a planuję siedem.

I na koniec mała próbka z ostatniego rozdziału*:
'' - Szybka decyzja - burknął Tony. - Zrzucamy się na to gówno od Weasley’ów i udajemy, że jesteśmy chorzy, czy nie?
- Po co zrzucać się na cukierki, skoro ja mogę was wszystkich otruć za darmo? - spytał James.
Lamia parsknęła cicho.
- Tak jak tego Krukona?
James wzruszył lekko ramionami.
- Ja go nie otrułem - skłamał gładko, nie zwracając uwagi na spojrzenie Derricka. - Poza tym, o ile się nie mylę, już dawno wypisali go z Munga.
Zapadła cisza.
- To jak? - powtórzył po chwili Tony. ''


_____________
*która zapewne okazała się ciekawsza od mojego kulawego streszczenia...
Powrót do góry Go down
http://www.kadr-insomnia.blog4u.pl
Sponsored content





Polecane ! Empty
PisanieTemat: Re: Polecane !   Polecane ! I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Polecane !
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Polska kraina Pisarzy! :: Proza :: Nasze opowiadania-
Skocz do: